İddaa Handikap Nedir? Nasıl Oynanır?

Öncelikle herkese merhabalar;

yayın hayatımıza çok kısa süre önce devam ettiğimiz şu günlerde sizlerle tekrar beraberiz. Bugün sizlere handikap nedir bunu açıklayacağız.

Bir müsabakada güçlü olan takımın zayıf olan takımı yenmesi hiç kuşkusuz doğal bir sonuçtur. Bunun üzerine iddaa ekibi handikap olayını çıkartmıştır.

İddaa Handikap Nedir?, İddaa Handikap Ne Demek?, İddaa Handikap Nasıl Oynanır?

(?) Peki bu handikap olayı nedir?

(-) Bir takımın rakibine karşı belirgin bir üstünlüğü olup , iddaanın zayıf takıma sağladığı bir skor önceliğidir handikap. Örnek verecek olursak ;

Ligde lider durumda olan bir Galatasaray takımının rakibi lig de son sıralarda bulunan Akhisar Belediyespor takımı olsun. Bu durumda favori ve güçlü takım tabiki de Galatasaray takımı olacaktır. İddaa bu duruma zayıf takım olan Akhisar Belediyespor ‘ a maça skor avantajı ile başlatmak amacıyla handikap verir.

Maça Akhisar takımı 1-0 önde başlamış olur. Diyelim ki maç 2-1 Galatasaray ‘ ın galibiyeti ile bitti. Bu durumda maç aslında handikabın çerçevesinde 2-2 bitmiş olur. Çünkü Akhisar takımı maça 1 adım önde yani 1-0 başlamıştı. Bu durumda ise sonuç HANDİKAP 0 olur. Bu maç eğer 3-1 Galatasaray galibiyeti ile bitmiş olsaydı. Bu galibiyet handikapta da gerçekleşmiş olacak ve handikap çerçevesinde maçı Galatasaray 3-2 kazanmış olacaktı . Bu durum da HANDİKAP 1 olmuş olur tutacak olan tahminimiz.

iddaa handikap

Son olarak nasıl oynanır buna bakalım hemen. Arkadaşlar, bu zaten iddaa kuponlarında en sık şekilde oynanan bir tür. Yani şunu demek istiyorum sizlere. İddaa kuponunda H diye verilen bir alan mevcut. Sizin tahminlerinize göre hangi handikaplı maçı oynayacak iseniz normal bir şekilde maçın kod numarasını işaretliyoruz. Benim kuponumda 154 adlı bir maç olsun bu. Bunu işaretledikten sonra ise hemen tahmin kısmına yani maç sonucu kısmına geçiyorum. Burada da diyelim ki handikap 1 oynayacağım ve maç sonucu kısmında 1’i işaretliyorum. Ardından kuponun altında ”H” harfini görmüş olacaksınız. Burayı da işaretliyoruz. Böylece handikap kuponunu oynamış ve işaretlemiş olduk. Hepinize bol kazançlı zamanlar dilerim. Konumuzda aslında nasıl oynanır kısmı üzerinde çok daha fazla durmak isterdim ancak asıl soru nedir ve ne demek olduğu için diğer başlıklarda bunu çok daha net bir şekilde inceleme fırsatı bulabileceğimize de inanıyorum.

   1000 TL Bonus
   1000 TL Bonus
   1000 TL Bonus
   900 TL Bonus
   900 TL Bonus
   900 TL Bonus
   2400 TL Bonus
   900 TL Bonus
   700 TL Bonus
   600 TL Bonus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir